Sakktalálkozó Sárbogárdon a Mészöly Géza Általános Iskolában

Sakkozni jó, sakkozni érdemes!

Tudják ezt Cecén, Alapon és Sárbogárdon is, hiszen évek óta foglalkoznak azzal, hogy a diákokkal megszerettessék ezt a logikai, stratégiai táblajátékot, amit, ha valaki megkedvel, élethosszig rabul ejti. Hiszen kisgyermektől az aggastyánig mindenki játszhatja, akinek van egy sakktáblája és hozzá sakkfigurái. No meg türelme, kitartása.

A 2025. május 5-én délután Sárbogárdon sakkozni vágyóknak volt. Mohácsi András mester vezetésével közel 20-an szánták rá idejüket ezen a délutánon, hogy játsszanak egy jót, más iskolákból érkezőkkel is összemérve a megszerzett tudásukat.

András a gyerekeket támogatva, segítve koordinálta ezt a délután, hogy mindenki fejlődhessen.

Köszönjük Ambróziné Mikuli Margitnak a meghívást erre a szép délutánra, ami megerősített bennünket abban, hogy ez a játék sokban fejlesztheti a diákjainkat!

Már várjuk a következő találkozást!

Szabóné Várady Katalin, tanító