Iskolánk tanulói idén is részt vettek a Dunántúli Esélyteremtő Matematikaversenyen, amely egy hagyományos matematikai megmérettetés teszt jellegű és kifejtős feladatokal. A verseny kétfordulós rendszerben zajlott: az első forduló során a tanulók helyben, az iskolában oldották meg a feladatokat, míg a második forduló már egy regionális döntő volt, ahol a legjobbak mérhették össze tudásukat.
Az első fordulóban Deák Diána Anna és Erdős Zora ötödikes, Bognár Noémi Csilla, Oláh Rubina, Sárközi Hanna Alíz és Devecsai Dorina hatodikos, valamint Szabó Luca Loretta, Ferenczi Réka és Asbóth József hetedikes tanulók képviselték iskolánkat. A verseny izgalmas feladatai alapos gondolkodást és kreatív megközelítést igényeltek, amelyeket diákjaink örömmel és lelkesen teljesítettek.
Különösen büszkék vagyunk Asbóth József hetedik osztályos tanulónkra, aki továbbjutott a második fordulóba. Ez a döntő Székesfehérváron, az István Király Általános Iskolában került megrendezésre, ahol Joci kitartóan és magabiztosan oldotta meg a verseny legnehezebb feladatait is.
Minden fáradozás és szorgalom meghozta a gyümölcsét: Asbóth József a Fejér vármegyei második helyezést szerezte meg a hetedik évfolyamosok mezőnyében! Ez a gyönyörű eredmény méltán tölti el büszkeséggel iskolánkat. Gratulálunk Jocinak és minden résztvevő tanulónak a kitartó munkáért és a szép teljesítményért! Bízunk benne, hogy a jövőben is hasonló lelkesedéssel és sikerrel szerepelnek majd versenyzőink a matematika világában!
