Mini Lük vetélkedő területi fordulója

Cecei diákok a Mini LÜK vetélkedő területi fordulóján, Székesfehérváron

2025. május 20-án, kedden rendezték meg a Logika Ügyesség Kreativitás kistérségi fordulóját Székesfehérváron a Felsővárosi Általános Iskolában.

A Cecei Illyés Gyula Általános Iskolát, a helyi területi fordulóból továbbjutva, Balogh Gergely 3. évfolyamos, valamint Dömők Ádám és Kimiti Máté 4. évfolyamos tanulók képviselték.

Mindhárom tanuló az élmezőnyben, de nem továbbjutó helyen végzett Székesfehérváron.

Bertalan András, a vetélkedés fő szervezője elmondta, hogy a gyorsaság, a pontosság és ezen a szinten a tájékozottság is nagyon fontos, hiszen nem lehet tudni, ebben az évben vajon mi a főhangsúlyos a sok téma közül.

Minden résztvevő gazdagodott a felkészülés élményével, valamint a versenyek során a saját korosztályában való versenytapasztalattal, ami a sok megmérettetésen fogja támogatni őket további életünk során is!

A Mini LÜK vetélkedés 2. osztálytól 4. évfolyamig valósul meg, ezért a két 4. évfolyamos tanulónak, Ádámnak és Máténak, valamint a felkészítő tanáruknak Kaczné Lajtos Juditnak nagyon köszönjük a munkáját, és a kitartásukat.

Gergely előtt még jövőre is ott lesz a lehetőség, hogy 4. évfolyamosként versenyezhessen.

Mindhármójuknak nagyon köszönjük, hogy méltón képviselték iskolánkat!

Eredményeik azt bizonyítják, hogy a Mini LÜK eszköz- módszer beépült az iskola nevelőinek tehetségfejlesztő eszköztárába, amivel igyekeznek minél sokoldalúbban fejleszteni a rájuk bízott diákokat!

Reméljük, hogy még sokan versenyeznek majd és jutnak tovább iskolánkból a következő években is a Mini LÜK vetélkedések során!

Külön köszönjük Dömőkné Ács Boglárka, szülő támogatását a gyerekek versenyre való eljuttatásában!

Szabóné Várady Katalin, felkészítő tanító