Advent 2. gyertyája

A második vasárnap angyala
Piros palástban jelenik meg
A második vasárnapon piros palástba öltözött angyal száll le a mennyből, kezében egy aranyserleggel. Az angyal szeretné megtölteni az aranyserlegét, hogy tele vigye vissza a mennybe. De mit tegyen a serlegbe? Játékot? Ajándékot? Fényesen csillog ez a serleg, a nap sugaraiból készült. Nem tehet bele kemény, nehéz dolgokat. Az angyal végigmegy a világ összes házán, és valamit keres. Tiszta szeretetet minden ember szívében. Ezt teszi majd bele a serlegébe, és viszi vissza a mennybe. Majd ebből a szeretetből, mind azok, akik a mennyben élnek, az angyalok, és akik meghaltak, fényt készítenek a csillagoknak. Ezért olyan jó felnézni a hunyorgó, ragyogó csillagokra.

December 3-án meggyújtottuk a koszorún a 2. gyertyát. Ünnepi szavaival Gajdos János lelkész úr emelte a várakozás izgalmát. A gyerekek nagy figyelemmel és érdeklődéssel hallgatták őt. Varga Bátor Zsigmond tolmácsolásában megismerkedtünk a 2. gyertya történetével, majd angyalkánk, Gombai Boglárka, 7. osztályos tanuló meggyújtotta a Hit gyertyáját.