Sárkány Matek 2026 – Egy nap, ahol a matematika és a mozgás találkozott!

2026. május 22-én második alkalommal rendeztük meg iskolánkban a Sárkány Matek szabadtéri matematika csapatversenyt. Első alkalommal 16 vendégcsapat érkezett hozzánk 6 intézményből, hogy összemérjék tudásukat egy igazán különleges megmérettetésen. Közel 350 gyermek versenyzett iskolánk udvarán.

A háromfős csapatoknak az iskola udvarán és parkos területén kialakított állomásokon kellett matematikai és logikai feladatokat megoldaniuk, majd a következő helyszínt felkutatniuk. A verseny nemcsak a gondolkodást, hanem az együttműködést, a kitartást és a mozgékonyságot is próbára tette.

A rendezvény célja a matematika népszerűsítése mellett az volt, hogy a gyerekek élményeken keresztül tapasztalják meg a közös gondolkodás örömét. A csapatok remek hangulatban, sportszerűen és nagy lelkesedéssel teljesítették a feladatokat.

A nap folyamán gyönyörű időnk volt, a verseny pedig zökkenőmentesen és vidám légkörben zajlott. 😊

🏆 Eredmények évfolyamonként:

🥇 1. évfolyam:

Böhm Ádám – Mészáros Márk – Facskó Zsófia Orsolya

(Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola)

🥈 1. évfolyam:

Kiss Levente – Szabó Tamás – Simon Zétény

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola)

🥇 2. évfolyam:

Ambrózi Marcell – Jónás Ádám – Pluhár Tamás

(Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola)

🥇 3. évfolyam:

Gál Miléna – Tóth István Ádám – Szabó Miron

(Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI Benedek Elek Tagiskolája)

🥈 3. évfolyam:

Sipos Rea – Koncz Ákos Péter – Gaál Milán

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola)

🥈 3. évfolyam:

Bór-Tóth Zalán – Macher Zalán – Zsebők Zena

(Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola)

🥉 3. évfolyam:

Inotai Levente – Pleck Benett – Csabai Csaba Csongor

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola)

🥇 4. évfolyam:

Dobrádi Zalán – Balogh Gergő – Demeter Mátyás

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola)

🥈 4. évfolyam:

Ács Botond – Léhner Gergő – Müller Eszter Lúcia

(Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola)

🥉 4. évfolyam:

Kiss Máté Benedek – Paholik Viktória – Fodor Zétény Bence

(Vak Bottyán Általános Iskola és Gimnázium)

🥇 5. évfolyam:

Karcsai Dániel Mór – Mészáros Donát – Porkoláb Előd

(Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium)

🥈 5. évfolyam:

Lakatos Beatrix – Takács Bálint – Burján Dominik

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola Arany László Tagiskolája)

🥉 5. évfolyam:

Kimiti Máté – Mészáros Norbert – Deák Dénes Mihály

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola)

🥇 6. évfolyam:

Burucz Levente – Szedlákovics János – Ács Bálint

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola Arany László Tagiskolája)

🥈 6. évfolyam:

Erdős Zora – Kovács Ajsa – Deák Diána

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola)

🥉 6. évfolyam:

Csomós Attila – Barics Kristóf – Major Krisztofer

(Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI Benedek Elek Tagiskolája)

🥇 7. évfolyam:

Kölesdi Mihály – Nyuli Gábor – Szilva Benett

(Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI)

🥈 7. évfolyam:

Devecsai Dorina – Bognár Noémi – Kovács Patrícia

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola)

🥇 8. évfolyam:

Ferenczi Réka – Markovits Rebeka – Asbóth József

(Cecei Illyés Gyula Általános Iskola)

🥈 8. évfolyam:

Márhoffer Tibor – Vass Viktor – Pintér Dominik

(Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI)

🥉 8. évfolyam:

Czár Dániel – Homolya Gergely – Radeczki Vince Gergő

(Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium)

🏅 A díjazott csapatok tagjai sárkányos arany-, ezüst- és bronzmedált, valamint csokoládét kaptak jutalmul.

👏 Köszönjük a vezetőség, a kollégák, az iskola dolgozói, a szülők, az iskola alapítványa és a DÖK támogatását, segítségét és közreműködését, amely nélkül ez a nagyszerű nap nem valósulhatott volna meg! Külön köszönet illeti a résztvevőket, a felkészítő pedagógusokat és a szülőket is, akik munkájukkal és lelkesedésükkel mind hozzájárultak a rendezvény sikeréhez.

Bízunk benne, hogy a Sárkány Matek hagyománnyá válik iskolánkban!

Kirándulás az Edu&Fun Digitális Élményközpontba

A Cecei Illyés Gyula Általános Iskola informatika és robotika iránt érdeklődő felső tagozatos tanulói különleges élményben részesülhettek egy budapesti kirándulás során. A diákok az Edu&Fun Digitális Élményközpont interaktív foglalkozásain vehettek részt, ahol játékos és élményszerű formában ismerkedhettek meg a modern technológia világával.

A program során a tanulók két különböző foglalkozáson próbálhatták ki kreativitásukat és problémamegoldó képességüket. Az egyik helyszínen a diákok a Tinkercad alkalmazás segítségével készítettek terveket 3D nyomtatáshoz. A foglalkozás során betekintést nyerhettek a digitális tervezés alapjaiba, miközben saját ötleteiket is megvalósíthatták.

A másik programon csapatmunkában programozták az mBot nevű robotot. A tanulók különböző feladatokat oldottak meg, miközben megismerkedtek a robotika és az algoritmikus gondolkodás alapjaival. A közös munka fejlesztette együttműködési készségüket, kreativitásukat és logikus gondolkodásukat is.

A kirándulás nemcsak hasznos ismereteket adott a résztvevőknek, hanem maradandó élményt is jelentett számukra. A program pályázati támogatásnak köszönhetően valósulhatott meg, amely lehetőséget biztosított arra, hogy a diákok közelebbről is megismerjék a jövő technológiáit.

Logika, Ügyesség, Kreativitás – LÜK térségi versenyen jártunk

Diákjaim már 4. éve használják a Mini LÜK eszközt, ami segíti a logikus gondolkodásuk támogatását, önálló, egyéni ütemben történő ismeretszerzésüket és az ismeretek alkalmazását. Kiválóan használható tehetséggondozásra és a hátrányok enyhítésére egyaránt.

Balogh Gergely és Dobrádi Zalán az idei évben is iskolánk legjobbjai voltak ebben a versengésben, és így meghívást kaptak a székesfehérvári Felsővárosi Általános Iskolába a térségi versenyre a 4. évfolyamosok korosztályában. Ez nagy megtiszteltetés volt, hiszen ezen a versenyen 1-2 hibapont, vagy éppen az időbeni gyorsaság dönt, hogy ki juthat el a budapesti döntőig.

Ahogy Bertalan András LÜK projektvezető elmondta, ezen a versenyen már mindenki nyert, hiszen az ország legjobbjai találkoznak egymással egy „előversenyzésre”. A 4. évfolyamosok pedig utoljára, hiszen ezt a versenyt 2. osztálytól 4. évfolyamig szervezik meg a Móra Könyvkiadó munkatársai.

Diákjaim éppen lecsúsztak a továbbjutás lehetőségéről, de nagy büszkeséggel vették át a szép ajándékokat!

Köszönöm nekik a sok munkát, amit a LÜK versenyen való részvételbe és ennek segítségével a saját fejlődésükbe fektettek!

Bízom benne, hogy olyan kompetenciáik is fejlődtek, amik a további kihívásaik megélésében is támogatják őket!

Szabóné Várady Katalin, LÜK mentor

Diákolimpiai labdarúgó tornán jártunk Sárbogárdon

Április 14-én Sárbogárdon vettünk részt a Diákolimpia labdarúgó körzeti selejtezőjén, ahol a környék iskoláinak csapatai mérhették össze tudásukat. A tornán hat csapat szerepelt: Sárbogárd, Dég, Cece, Sárkeresztúr, Sárszentágota és Töbörzsök.

A Cecei Illyés Gyula Általános Iskolát Szakálas Antal Szilveszter,Rupa Alex, Meggyesi Krisztián, Jobban Tamás, Takács Ákos, Salamon Krisztofer képviselték ezen a napon.

A mérkőzések két háromfős csoportban zajlottak. Csapatunk a csoportmérkőzések során erős ellenfelekkel került szembe. Az első találkozón Sárbogárd csapata ellen léptünk pályára. A mérkőzés küzdelmes volt, a fiúk igyekeztek fegyelmezetten védekezni és helyzeteket kialakítani, azonban végül 1:0 arányú vereséget szenvedtünk.

A második csoportmérkőzésen Dég csapata következett. Ellenfelünk határozott, lendületes játékot mutatott, mi pedig bár végig próbáltunk helytállni, ezen a mérkőzésen 3:0 arányban alulmaradtunk. A két csoportmérkőzés eredménye alapján így az 5. helyért játszhattunk helyosztó mérkőzést.

A helyosztón Sárszentágota csapata ellen léptünk pályára. A fiúk ekkor már sokkal felszabadultabban, bátrabban és eredményesebben futballoztak. Szép támadásokat vezettek, többször is sikerült helyzetbe kerülniük, és ezúttal a gólok sem maradtak el. A mérkőzést végül magabiztos, 5:0 arányú győzelemmel zártuk.

Bár a torna eleje nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna, a csapat dicséretére válik, hogy a nehezebb mérkőzések után sem adták fel. A helyosztón megmutatták, hogy van bennük tartás, küzdeni akarás és csapatszellem. Fontos tapasztalat volt számukra, hogy a sportban nemcsak a győzelem számít, hanem az is, hogyan tudunk reagálni a nehezebb helyzetekre, hogyan tudunk újra összeszedetten, egymást biztatva pályára lépni.

A tornát így pozitív élménnyel, szép győzelemmel és sikerélménnyel zártuk. Büszkék vagyunk tanulóinkra, akik becsülettel helytálltak, sportszerűen küzdöttek, és méltón képviselték iskolánkat a Diákolimpia körzeti selejtezőjén.

Gratulálunk a csapat minden tagjának!

Tórizs Attila, testnevelő tanár

Bozsik labdarúgó tornákon jártak iskolánk korosztályos csapatai

Április utolsó hetében iskolánk korosztályos csapatai részt vettek a 3. tavaszi Bozsik labdarúgó tornákon. A Cecei Illyés Gyula Általános Iskola tanulói több korcsoportban is pályára léptek, és lelkesen, sportszerűen képviselték intézményünket.

Április 28-án az I. korcsoport mérkőzéseire került sor. Csapatunk tagjai voltak: Lakos Gergő, Kovács Zétény, Devecsai László, Koncz Péter Ákos., Csilléry Zalán, Fülöp Vincze, Simon Vince és Terebesi Dominik.

Április 29-én a II. korcsoport és a IV. korcsoport tanulói léptek pályára.

A II. korcsoport csapatát Horváth Krisztián, Böröcz Ákos, Sárközi Ronel, Radics János, Pleck Benett, Szabó Benett és Dömök Gergő alkották.

A IV. korcsoportban Asbóth József, Kovács Zsombor, Huszár Levente, Rupa Alex, Kovács Krisztián és Salamon Krisztofer képviselték iskolánkat.

Április 30-án újabb cecei csapat mérkőzött meg a tornán. A pályán Mészáros Dominik, Szeder Noel, Raffael Noel, Kovács Róbertó, Molnár Kevin, Tállai Marcell és Farkas Benjámin játszottak nagy lelkesedéssel.

A Bozsik tornák különleges értéke, hogy ezeken az alkalmakon nem elsősorban az eredmény számít, hanem a mozgás öröme, a sportszerű játék, a csapatban való együttműködés, valamint az, hogy minél több gyermek élhesse át a futballozás sikerélményét. Különösen fontos, hogy azok a tanulók is lehetőséget kapjanak a szereplésre, akik nem igazolt labdarúgók, vagy ritkábban vesznek részt hasonló sporteseményeken.

Csapataink mindhárom napon becsülettel helytálltak. A gyerekek sok szép támadást vezettek, több látványos gólt szereztek, és öröm volt látni, milyen lelkesedéssel, kitartással és egymást biztatva játszottak. A tornákat sok szép góllal és többnyire győzelmekkel zártuk, de ami ennél is fontosabb: minden résztvevő tanulónk élményekkel, sikerélménnyel és új tapasztalatokkal gazdagodott.

Büszkék vagyunk valamennyi játékosunkra, akik sportszerű viselkedésükkel, lelkes játékukkal és csapatszellemükkel méltón képviselték iskolánkat.

Gratulálunk a cecei csapatok minden tagjának!

Tórizs Attila, testnevelő tanár

Kiváló eredmények a Körzeti kerékpáros és KRESZ versenyen

Április 30-án a Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskolában jártunk, ahol a rendőrség szervezésében került megrendezésre a Körzeti kerékpáros és KRESZ verseny. A megmérettetés a tanulók közlekedési ismereteinek bővítését, a biztonságos kerékpáros közlekedésre nevelést és a balesetmegelőzési szemlélet erősítését szolgálta.

A verseny az országos és vármegyei felmenő rendszerű közlekedési vetélkedőkhöz kapcsolódott: az alsó tagozatos tanulók a Kisiskolás Közlekedési Kupa, a felső tagozatosok pedig a Kerékpáros Iskola Kupa versenyfeladataiban mérhették össze tudásukat. A résztvevőknek elméleti és gyakorlati feladatokban is helyt kellett állniuk: KRESZ-tesztet oldottak meg, majd kerékpáros ügyességi akadálypályán bizonyíthatták figyelmüket, gyorsaságukat, szabályismeretüket és biztos kerékpárkezelésüket.

Iskolánkat az alsó tagozatból Fülöp Adrián, Balogh Gergely, Oláh Csenge és Dömsödi Rita képviselték. A felső tagozatosok közül Turcsányi Kristóf, Jobban Tamás, Kovács Ajsa és Kovács Katica vettek részt a versenyen.

Tanulóink fegyelmezetten, ügyesen és nagy lelkesedéssel teljesítették a feladatokat. Külön öröm és büszkeség számunkra, hogy az alsó tagozatosok között Fülöp Adrián I. helyezést ért el, a felső tagozatosok mezőnyében pedig Kovács Ajsa szintén I. helyezett lett.

Mindketten kiválóan teljesítettek a KRESZ-teszten, a kerékpáros ügyességi akadálypályán pedig kategóriájukban a legjobb időt érték el. Eredményüknek köszönhetően Fülöp Adrián és Kovács Ajsa továbbjutottak a megyei döntőre, amelyet 2026. május 20-án Székesfehérváron rendeznek meg.

Nagyon büszkék vagyunk minden résztvevő tanulónkra, hiszen nemcsak tudásukat és ügyességüket mutatták meg, hanem példát adtak figyelemből, kitartásból, szabálykövetésből és sportszerű versenyzésből is.

Szívből gratulálunk versenyzőinknek, a megyei döntőbe jutott alsós csapatnak, továbbá az egyéniben továbbjutó tanulóinknak, Fülöp Adriánnak és Kovács Ajsának!

Sok sikert kívánunk nekik a megyei döntőben!

Tórizs Attila, testnevelő tanár

Szép cecei siker a Lázár Ervin Pálfai Futball Kupán

Május 8-án iskolánk csapata részt vett a Lázár Ervin Pálfai Futball Kupán, ahol a környék iskolái mérhették össze tudásukat. A tornára hat csapat nevezett: Pálfa, Cece, Nagydorog, Kölesd, Pincehely és Simontornya diákjai léptek pályára.

A mérkőzések két hármas csoportban zajlottak. Csapatunk az első találkozón Pincehely ellen játszott. A mérkőzés végig küzdelmes volt, a fiúk mindent megtettek a jó eredményért, de végül 2:1-es vereséget szenvedtünk.

A második csoportmérkőzésen Kölesd csapata ellen léptünk pályára. A cecei fiúk ekkor már felszabadultabban, magabiztosabban játszottak, szép támadásokat vezettek, és remek csapatmunkával 5:1 arányú győzelmet arattak.

A döntőbe jutásért Simontornya csapatával mérkőztünk meg. Ez a találkozó igazi izgalmakat hozott, hiszen mindkét csapat nagy elszántsággal küzdött. Játékosaink azonban fegyelmezetten, lelkesen és kitartóan futballoztak, így végül 4:1-es győzelemmel sikerült bejutnunk a döntőbe.

A fináléban Nagydorog csapata várt ránk. Addigra a fiúk már nagyon elfáradtak, és sajnos kisebb sérülések is nehezítették a játékunkat. Ennek ellenére becsülettel helytálltak, végig küzdöttek, de a döntőben Nagydorog bizonyult erősebbnek, így 4:0 arányban győzött.

A cecei csapat végül szép eredménnyel zárta a tornát, és méltán lehetünk büszkék játékosainkra. Külön öröm számunkra, hogy Asbóth József elnyerte a torna legjobb kapusa címet, amelyhez szívből gratulálunk!

A cecei csapat tagjai: Asbóth József, Rupa Alex, Salamon Krisztofer, Takács Ákos, Huszár Levente, Kovács Zsombor és Kovács Krisztián.

Gratulálunk a fiúknak a lelkes, sportszerű játékhoz, az előkelő II. helyezéshez és a példamutató küzdeni tudáshoz!

Tórizs Attila, testnevelő tanár

A Fejér vármegyei Hétfejű tündér komplex tanulmányi versenyen jártunk

Az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Központja az idei éven is meghirdette komplex csapatversenyét a 4. évfolyamos diákok számára. „A kezdeményezés célja a tehetséges kisiskolások alkotó együttműködésének támogatása, valamint az ifjúsági irodalom gyöngyszemein keresztül az olvasóvá nevelés előmozdítása.”

Az idei évben a gyerekek Matt Haig: Evie és az álltok című művét dolgozták fel csapatmunkában. A megmérettetés két izgalmas, iskolai levelezős fordulóval vette kezdetét, melyen a Cecei Illyés Gyula Általános Iskola 4.a osztályos tanuló közül Balogh Gergely, Dobrádi Zalán, Ferenczi Dénes és Wiszberger Nóra- a Cecei gepárdok kivívták a vármegyei döntőben való részvételt.

A döntőnek május 7-én délután a székesfehérvári Táncsics Mihály Általános Iskola adott otthont.

A helyszínen a gyerekekre változatos kihívások vártak, puzzle, dominó, interjú stb. és bemutathatták az általuk készített, a művet bemutató lapbookot is.

Iskolánk csapata a vármegyei versenyen az 5. helyezést érte el.

Nagyon köszönjük a munkájukat, kitartásukat és a szülők támogatását is, hiszen sokrétű, változatos feladatokkal találkoztak a felkészülés során!

Reméljük, hogy sokféle tapasztalatra tettek szert a verseny folyamán, és egy értékes könyvvel is megismerkedtek!

Szabóné Várady Katalin, felkészítő tanár

„Környezettudatos gondolkodás és együttműködés a gyakorlatban”

Szép eredmények a Zöld Föld Kupa regionális elődöntőjén

A Cecei Illyés Gyula Általános Iskola tanulói kiemelkedő elkötelezettséggel és példamutató csapatmunkával képviselték intézményüket a Zöld Föld Kupa palánta versenyen.

A fenntartható fejlődésre, valamint a környezetvédelem aktuális kérdéseire épülő megmérettetés komplex módon járult hozzá a tanulók környezeti neveléséhez, ökológiai szemléletformálásához és felelős gondolkodásának fejlesztéséhez.

A Tavirózsák és Harmatcseppek nevű csapatok sikeresen teljesítették a verseny két online fordulóját, melynek eredményeként bejutottak a Budapesten, a Mathias Corvinus Collegium épületében megrendezett regionális elődöntőbe, ahol a Közép-dunántúli Régió legjobb csapataival mérhették össze tudásukat.

A verseny során a diákok kétfordulós feladatlap megoldásával adtak számot természettudományos ismereteikről, problémamegoldó gondolkodásukról, valamint együttműködési kompetenciáikról. A tanulók nemes küzdelemben, kitartó és fegyelmezett munkával értek el szép eredményeket.

A Ferenczi Réka, Markovits Rebeka és Szabó Luca Loretta 8. osztályos diákok alkotta Tavirózsák csapata az előkelő 5. helyen végzett, míg a Kovács Katica, Trázer Luca és Vajai–Kovács Zorka szintén 8. osztályos diákok részvételével szereplő Harmatcseppek csapata a 9. helyezést szerezte meg.

A verseny értékes tapasztalatot biztosított a résztvevők számára, miközben erősítette a környezettudatos magatartás, a fenntarthatóság iránti felelősségvállalás és az aktív közösségi együttműködés pedagógiai jelentőségét. A tanulók teljesítménye méltán ad okot büszkeségre az iskola közössége számára.

Köszönjük az utazás támogatását Cecei Polgármesteri Hivatalnak és Kacz Lászlónak.

Csajtainé Szabó Ágnes felkészítő tanár

Anyák napja a Cecei Illyés Gyula Általános Iskolában

Május első vasárnapjához közeledve idén is meghitt hangulat lengte be a Cecei Illyés Gyula Általános Iskola falait. Az anyák napja minden évben különleges alkalom, amikor megállunk egy pillanatra, és köszönetet mondunk azoknak, akik életet adtak, nevelnek, óvnak és feltétel nélkül szeretnek bennünket.

Anyának lenni egyszerre csodálatos és embert próbáló feladat. Tele van kihívásokkal, áldozatokkal, ugyanakkor mérhetetlen szeretettel és örömmel. Ez a különleges kötelék anya és gyermeke között semmi máshoz nem hasonlítható, és éppen ezért méltó arra, hogy minden évben közösen ünnepeljük.

Az iskola hagyományaihoz híven, 2026. május 4-én, diákjaink idén is színvonalas műsorral készültek. A gyerekek néptánccal, zenével, citerakíséretű népdalcsokorral, versekkel és prózai előadásokkal lepték meg az édesanyákat, nevelőanyákat, nagymamákat és keresztanyákat. A táncok közül láthattunk gyerek és körjátékokat, ugrós lépéseket, moldvai csángó táncokat: bulgárost, kezest és kecskést, ezen kívül csárdást, rábaközi játékokat illetve polgári táncokat is. A műsort színesítette még iskolánk énekkarának műsora, a 6. osztályos lányok szavalata, illetve Potyondi Nóra 7. osztályos tanuló, művészi táncelőadása is. A fellépésekben ott volt a lelkesedés, a szorgalom és a szeretet, amely minden jelenlévő szívét megérintette.

Külön köszönet illeti Jenny nénit, a néptáncos osztályok felkészítőjét, aki évről évre odaadó munkával segíti a gyerekeket a műsorok összeállításában. Az általa közvetített értékek – a hagyománytisztelet, az összetartozás és a közös alkotás öröme – maradandó élményt nyújtanak a diákok számára.

Ugyanakkor köszönet illeti az intézmény valamennyi dolgozóját is, hiszen mindenki hozzáteszi saját értékeit az ünnepség sikeréhez. A vezetőség, a pedagógusok, segítők és háttérben dolgozó munkatársak közös munkája nélkül nem jöhetne létre ilyen színvonalas és megható alkalom. Elhivatottságukkal és támogatásukkal nagyban hozzájárulnak a gyerekek felkészüléséhez.

Az ünnepség ismét bebizonyította, hogy az anyák napja nem csupán egy esemény a naptárban, hanem egy szívből jövő, szeretettel teli alkalom, amely közelebb hozza egymáshoz a családokat és az iskola közösségét.

Isten áldja, és óvja az Anyákat!