Illyés Gyula Szavalóverseny, Felsőrácegres

Illyés Gyula Szavalóverseny Felsőrácegresen

Illyés Gyula születésének 120. évfordulója alkalmából 2022. november 18-án került megrendezésre Felsőrácegresen az Illyés Gyula Szavalóverseny, melyet három kategóriában (5-6. évfolyamos, 7-8. évfolyamos, középiskolás tanulók) hirdetett meg a pálfai Szülőföldünk Nagyjai Emlékbizottság.

A színvonalas rendezvényen méltóképpen megemlékeztek Illyés Gyulára, a költő számos versét elszavalták, és Tolcsvay Béla Kossuth-díjas előadóművész előadását is hallhattuk.

A Cecei Általános Iskola tanulói minden alkalommal igyekeznek megjelenni ezen a rendezvényen, és ez idén sem maradt el.

Iskolánkat Asbóth József 5. osztályos és Kovács Izabella 7. osztályos tanuló képviselte. A versenyen két verset kellett elszavalniuk a versenyzőknek, egy Illyés Gyula verset és egy szabadon választott költő versét.

Az 5-6. évfolyamosok versenyében Asbóth József 2. helyezést ért el. Ezen felül átvehette a Vörösmarty Irodalmi Társaság különdíját, melyet Bobory Zoltán, a társaság elnöke adott át neki.

Mindkét versenyzőnek köszönjük, hogy képviselték iskolánkat!