Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2024

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2024

A versenyen alsótagozaton 24, felsőtagozaton 30 egyre nehezedő feladatot kellett megoldani, ami nem volt egyszerű, hiszen mindössze 60 (felsősöknek 75) perc alatt kellett teljesíteni. Ráadásul a hibás válaszokért pontlevonás is járt.

A megmérettetésre vármegyei szinten évfolyamonként több százan, országosan több ezren neveztek. Iskolánkból 44 tanuló nevezett a versenyre, így itt képviseltettük magunkat a legnagyobb számban.

Kimagasló eredményt ért el, a vármegyei mezőny első negyedében végzett:

Dobrádi Zalán 26. helyezést, Balogh Gergely 61. helyezést ért el a második évfolyamon 294 versenyző között. Ferenczi Réka 40. helyen végzett a hatodik évfolyamon elindult 160 fős mezőnyben.

Minden tanulónk kiválóan helytállt! Gratulálunk és mindenkire nagyon büszkék vagyunk!

Versenyzőink:

2. évfolyamról Balogh Gergely, Dobrádi Zalán, Farkas Benett Miron, Ferenczi Dénes, Kalapács Viktor Zoltán, Pordán János

3. évfolyamról: Balogh Boglárka Brigitta, Farkas Janka, Főfai Hanna Zsófia, Gaál Balázs, Goldberger Gergely, Goldberger Roland, Gulyás Viktória Réka, Kovács Jázmin Tünde, Szabó Barnabás, Szabó Kinga Zoé, Nemes Mira,

4. évfolyamról: Bögyös Barna, Deák Diána, Dombóvári-Menyhárt András, Dömők Zsófia Luca, Fülöp Viktória, Gajdos Áron, Goldberger Bence, Horváth Klaudia, Jármai Alexandra Tímea, Jármai Dániel Tamás, Kovács Ajsa, Neukirchner Dávid, Ocsovai Bálint, Selmeczi-Kovács Angéla, Surnyák-Asbóth Gergő, Szeder Noel

5. évfolyamról: Farkas Benjamin, Garbacz Barna, Sárközi Hanna Alíz, Szabó Ervin, Szemes Márk

6. évfolyamról: Markovits Rebeka, Ferenczi Réka,  Szabó Luca Loretta

7. évfolyamról: Demeter Levente, Horváth Ferenc Adrián, Kovács-Horváth Marietta, Mészáros Kristóf Ádám