A 2.a osztályosok látogatása a Cecei Művelődési Házban

2024. június 4-én, szerdán látogatást tettünk a Cecei Művelődési Házba, ahol Sárvári Ilona könyvtáros fogadott bennünket. Mesélt a könyvtárról, és arról, hogy mindenkit szeretettel vár a nyár folyamán, aki olvasni szeretne. Kérte, hogy a varázsmikrofonja segítségével mindenki mutatkozzon be és mondja el, hogy miről, milyen témában olvasna szívesen. Ezt a másodikosok választékosan meg is tették.

Ezután kapcsolódtunk a nemzeti összetartozás programunkhoz, mivel Ila Erdélyből érkezett hozzánk több, mint húsz éve. Egy alma segítségével szemléltette, hogy mit jelentett a magyarságnak a trianoni döntés. Ezután mesélt a dédimamájáról is, aki megélhette a döntést, ezt a furcsa változást gyermekkorában.

Köszönetképpen elénekeltük neki Szarka Balázs dalát, ami nagyon meghatotta. Ezután megtekintettük a cecei felnőtt kézműves foglalkozásokon készült, az emeleten kiállított csodás gyertyákat és mézeskalácsokat, amik nagyon tetszettek a gyerekeknek.

Búcsúzóul Ila mézeskaláccsal is megvendégelt bennünket és sokféle színezővel, amiket elhozhattunk az iskolába.

Természetesen nem maradhatott ki a játszóterezés sem, amit mindig nagyon élveznek a gyerekek!

Községünk sokféle lehetőséget rejt, hogy tartalmasan töltsük el az időnket.

Szabóné Várady Katalin, tanító