A magyar népmese napja

Szeptember 30-án ünnepli a mesekedvelő közösség a magyar népmese napját, ami Benedek Elek, a híres magyar meseíró és mesegyűjtő születésnapjához kötődik.
Régi hagyomány iskolánkban, hogy ezen a napon az alsó tagozatosokat egy népmesével lepjük meg, amit az erre a napra kialakított Mesekuckóban hallgathatnak meg, ahol idén Szabóné Várady Katalin várta tanulóinkat.
A gyerekek a mesehallgatást követően beszélgethettek a népmesék fontosságáról, sajátosságairól, és tanulságairól egyaránt, hiszen a magyar kultúra fontos részét képezik és minden korosztály számára értékes mondanivalót hordoznak ezek a népköltészeti alkotások.
Meglepetésként, az idei évben a bábozást is kipróbálhatták. Nagy öröm volt látni, hogy a kicsi kezek ügyeskedése nyomán hogyan keltek életre a szereplők, hogy váltak eggyé a gyermekek a választott figurákkal.