Bolyai Matematika Csapatverseny

Bolyai Matematika Csapatverseny

Október 13-án első alkalommal vettünk részt a Bolyai Matematika Csapatversenyen. A versenyre 4 fős csapatok nevezhettek. Az első forduló feladatait a csapatok a saját iskolájukban oldották meg, de megyénként összesítve történt az értékelés. Összesen 60 perc ált rendelkezésre 13 többválasztásos feleletválasztós feladat megoldására.

Iskolánkat két csapat képviselte kiváló eredménnyel:

5. évfolyamon: 60 csapatból a 30. helyen végzett a Vörös Rókák csapat: Mészáros Dominik Bence, Szemes Márk, akik a betegség miatt hiányzó csapattagok nélkül ketten is remekül szerepeltek.

6. évfolyamon: 63 csapatból a 16. helyen végzett a VadÁszok csapat: Ferenczi Réka, Kovács Katica, Markovits Rebeka, Szabó Luca Loretta

Gratulálunk és büszkék vagyunk rátok!