Erzsébet napközis tábor a Cecei Általános Iskolában

Erzsébet napközis tábor a Cecei Általános Iskolában

Július 3-tól 7-ig valósult meg iskolánkban a „Petőfi Sándor nyomában” tematikájú tábor. A hét folyamán a gyerekek változatos tevékenységek során megismerték, illetve felelevenítették a Petőfiről és műveiről tanultakat: Lego robotokat építettek, plakátokat, versillusztrációkat, facebook profilt, termésképet készítettek, rajzfilmet néztek – az életkori sajátosságaiknak megfelelően. A cecei tájházban betekintést kaptak a paraszti életformába, kultúrába, megismerhették a különböző használati tárgyakat, eszközöket is.

A programok között természetesen a főszerep a játéké volt, itt is szem előtt tartva a diákok igényeit, volt puszta – olimpia, számháború állatokkal és számokkal is, sorversenyek, de a csapatépítő és labdajátékok széles tárháza sem maradhatott ki. Kiskörősre kirándultuk, ahol látványos előadás keretében Petőfi Sándor életének hét évébe nyertük bepillantást, illetve a szülőházában is hasznos információkat kaptunk róla. Az Old Car autós kiállítás is nagyon izgalmas volt a gyerekek érdeklődve nézték meg a közlekedési eszközöket. Hazafelé Dunaföldváron még egy kis játékra és kondizásra is maradt idő a Duna-parton. A tábor zárásaként Petőfi kvízt oldottak meg csapatokban, melyet nagyon jó eredménnyel teljesítettek, majd hagyományos bográcsban készített paprikás krumplit fogyasztottak el, a szülők által készített sós finomságokkal, melyet ezúton is nagyon szépen köszönünk.

Tanulóink élményekkel, tudással és barátságokkal gazdagodva mentek a nyári szünetre.