Festikék alkotónap Sárszentmiklóson

Festikék alkotónap Sárszentmiklóson

Április 10-én, iskolánk Képzőművészeti Tehetségműhelyének tagjaiból összeállt öt fős csapattal vettünk részt a Sárszentmiklósi Általános Iskolában megrendezett  idei „Festikék” alkotónapon.

A nap témája: Csók István performansz készítése volt.

A megmérettetésen Csók István: Festő és modellje című alkotásának hátterét készítették el pasztellkréta használatával csapatunk tagjai, majd az eredeti festményhez igazodó ruhát magukra öltve foglaltak helyett a mi „modelljeink” az elkészített háttér előtt. A beállást fotó rögzítette, így jött létre a Festő és modellje alkotás általunk megálmodott változata.

A vidám, lelkes, jó hangulatú közös munka meghozta eredményét. Az Erdős Zora 4.a, Mészáros Dominik Bence 5., Ferenczi Réka és Szakál Petra 6. és Mészáros Kristóf Ádám 7. osztályos tanulók alkotta csapat első helyezést ért el!

Tornócziné Bondor Csilla