Hollywood vetélkedő Cecén

Hollywood vetélkedő Cecén

A 2023. évi Magyar Hollywood vetélkedő helyi fordulóját május 11-én rendezték meg a cecei Művelődési Házban iskolánk tanulóinak részvételével. A versenyt a Magyar Hollywood Tanács szervezi az ország azon településein, ahonnan Hollywood magyar származású filmes szakemberei elindultak. 

A vetélkedőre tíz, 5-8. évfolyamos diákok alkotta 3 fős csapat jelentkezett.  A kvízen a világhírű, cecei származású, Kovács László, és a Szegeden született, Oscar-díjas Zsigmond Vilmos operatőr, valamint Adolph Zukor, a Paramounth filmstúdió alapítójának munkásságának ismeretéről kellett számot adniuk a csapatoknak. A jó hangulatú vetélkedő eredménye a következőképpen alakult:

3. helyezést ért el: Káldi Zoé Erzsébet, Markovits Rebeka, Ferenczi Réka 5. évfolyamos tanulók csapata,

2. helyezést ért el: Balogh János, Boris Norbert, Kocsi-Horváth Péter 8. osztályos tanulók csapata,

1. helyezést ért el: Klazer Georgina, Kovács Izabella Norina és Kovács Kamilla 7. osztályos tanulók csapata.

A vetélkedőben résztvevő minden csapattag oklevelet és könyvjutalmat kapott. A verseny győztes csapata pedig részt vehet 2023. szeptemberében, a miskolci CINEFEST-en megrendezésre kerülő országos döntőn.

Tornócziné Bondor Csilla