2024. október 10-én 39 diák a Cecei Iskoláért Alapítvány jóvoltából, Budapestre, a világhíres Magyar Zene Házába utazhatott. Ők voltak azok, akik az előző tanévben kitűnő tanulmányi eredményt értek el.
A programra nagy izgalommal készülődtek, hiszen a mai gyerekek számára nem csupán a kirándulás, de a vonattal való közlekedés, a metróval való utazás is különleges élmény volt. Csütörtökön átszállásos vonatozással indult el a főváros felé a csapat 4 pedagógussal (Horváthné Horváth Irén, Kaczné Lajtos Judit, Sohárné Bali Mária, Szabóné Várady Katalin) Budapestre érkezve az M2-es, majd az M1-es metróval utazva megérkeztek a Hősök terére, ahonnan elsétáltak a Városligetben található Magyar Zene Házához.
Az épület, a környezet, az építészeti megoldások nagy hatással voltak a gyerekekre, és meglepte őket, hogy mennyi gyermekcsoport választotta úticélul ezen a napon is az intézményt. Folyamatos nyüzsgés volt jellemző a közös terekben.
A folytatásban tanulóink két csoportban vettek részt az állandó kiállításon, ahol fülhallgató segítségével, egyéni ütemben haladva ismerték meg a magyar és a világzene kialakulásának „folyamatait”. A tárlat végig kalauzolta a látogatókat az ősi időktől kezdődő együtt doboláson át, az állatok és a természet hangjain keresztül, a népi énekek, a kórusművek, a gregorián énekek hangzásvilágától Shakiráig és az AC/DC-ig. Korosztálytól függetlenül olyan zenei interaktív élményt nyújtott a kiállítás, mely feledhetetlen volt idősnek, fiatalnak egyaránt.
A gyerekek mindent kipróbáltak, nagyon nyitottak voltak a zenei élmény, az új ismeretek befogadására. A program végén a hangszerkesztést, a keverőpultok használatát, sokféle zenei eszközt is kipróbálhattak, sőt kottát is szerkeszthettek!
Egy kis pihenő, az élmények megbeszélése után egy közös előadáson is részt vehettek a tanulók a Hangdómban, ahol egy kupola alatt babzsákokon fekve nézhették a zenei és képi elemek összekapcsolódását. Érdekes és különleges élmény volt!
A látogatás olyan élménydús, és mozgalmas volt, hogy hamar elröpült az idő! A metró felé sétálva megcsodálták a Hősök terét, ahol megnevezték a királyokat, fejedelmeket és a monumentális építészeti alkotásokat is.
Nagyon köszönjük ezt a nagyszerű lehetőséget az alapítvány kuratóriumának, a támogatóknak, akik lehetővé tették, hogy a gyerekeknek ilyen csodás zenei, művészeti élményben legyen részük!
Mindig nagy öröm a teljesítmény, a szorgalom elismerése, és ezzel a kirándulással a diákok megerősítést kaptak, hogy értékelik a munkájukat, odafigyelnek rájuk.