MiniLük bajknokság, Veszprém

      Területi Lük-bajnokság Veszprém 2023

Iskolánkban nagy népszerűségnek örvend a miniLük nevű táblás játék az alsó tagozatosok körében.

A térségi versenyre Székesfehérváron került sor. Itt sikeresen versenyzett és továbbjutott Patai Kristóf a területi versenyre, amely Veszprémben került megrendezésre a Rózsa Úti Általános Iskolában 2023. május 11-én.

Köszönjük a segítséget Cece Önkormányzatának, amit az eljutásban nyújtott.

A versenyzők a Móra Kiadó által összeállított feladatsorokat oldották meg. 3-3-3 feladatlapot kaptak anyanyelv, matematika és logika témakörökben.  A feladatokat többek között mértékváltás, kombinatorika, törtek, valószínűség, térbeli konstrukció, j-ly-es szavak helyesírása, másképp mondjuk, másképp írjuk ,valamint fordított szövegezésű feladatok témaköreiből állították össze.

A feladatokat max. 45 perc alatt kellett megoldani.

Sajnos, nem sikerült helyezést elérni. Patai Kristóf a versenyen oklevelet és jutalomkönyvet kapott és felkészítő tanárként én is kaptam egy jövő évi pedagógus naptárt.

Köszönjük, hogy részt vihettünk ezen az izgalmas, játékos versenyen.

Cece, 2023. 05. 13.                                                Szücsné Takács Ilona  4.o.oszt.főn.