Október 20. – Szépkiejtési verseny

A Sárszentmiklósi Általános Iskola alsós munkaközössége idén 2021. október 20-án (szerdán)

14 órakor tartotta területi szépkiejtési és olvasóversenyét a harmadik és negyedik osztályos tanulók számára. A hagyományosan megrendezett versenyre szeretettel várták a járás

intézményeinek képviselőit.

Az első fordulóra egy szabadon választott leírással lehetett nevezni, mely magyar írók

munkáiból választott mű részlete. A második fordulón a gyerekeknek egy kötelező szöveget kellett felolvasniuk, amit a zsűritől kaptak a helyszínen. A szöveg felolvasása előtt pár percben felkészülhetnek a versenyzők.

Iskolánkat a 3. osztályból Patai Kristóf, a 4. osztályból Varga Bátor Zsigmond képviselte. Mindketten előkelő helyen végeztek és továbbjutottak a megyei döntőbe. A gyerekek felkészítő tanárai Szücsné Takács Ilona és Szabóné Várady Katalin voltak.