Szép Magyar Beszéd verseny a felső tagozaton

Szép magyar beszéd verseny

Tavaly nemcsak Petőfi születésének 200. évfordulóját ünnepeltük, a Himnusz is ugyanennyi idős lett. Akkor a magyar kultúra napján emlékeztünk meg a Himnusz évfordulójáról, és Petőfi 200 néven tartottunk nagyobb rendezvényt, versmondó versennyel, szép beszéd versennyel.

Idén a magyar kultúra napjához kapcsolódóan, Kazinczyra emlékezve szerveztünk tanulóinknak egy szép beszéd versenyt. Nagy örömünkre iskolánk felső tagozatos tanulói nagy számban jelentkeztek a versenyre. 2024. január 24-én került sor a megrendezésre. Izgalmakkal teli, jó hangulatú délutánt töltöttünk együtt, jó volt látni, hogy felkészültek, és mégis izgultak a nem szokványos tantermi környezeten kívül.  A nagy létszám és a korosztályok miatt, két zsűri látta el az értékelés feladatát. 5. és 6. valamint 7-8. évfolyamon. Az első három helyezettet oklevéllel jutalmaztuk, az első helyezettek könyvjutalmat is kaptak. Továbbá az első helyezettek képviselhetik iskolánkat az országos Szép magyar beszéd verseny területi fordulóján, Sárbogárdon, a Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnáziumban.

5. évfolyamon 12 fő nevezett

I. helyezett: Mészáros Dominik

II. helyezett: Szemes Márk

III. helyezett: Sebestyén Maja Zoé

Különdíjat kapott: Kovács Noel Dominik

6. évfolyamin 11 fő nevezett

I. helyezett: Ferenczi Réka

II. helyezett: Kovács Katica

III. helyezett: Ihász Ferenc

7-8. évfolyamon 4 fő nevezett

I. helyezett: Holecz Alexandra

II. helyezett: Kovács Izabella

III. helyezett: Kovács Natália

Ferencziné Fülöp Cecília és Ferenczi Roland, a szervezők