Szép Magyar Beszéd verseny területi fordulója

Szép Magyar Beszéd verseny területi fordulója

Az iskolai Szép Magyar Beszéd versenyt követően 2024. február 6-án, kedden a sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnáziumban került megrendezésre a területi Szép Magyar Beszéd verseny, melyet két korcsoportban szerveztek meg.

Iskolánkat két tanuló képviselte.  5-6. évfolyamon Mészáros Dominik Bence 5. osztályos tanuló 6. helyezést ért el. A 7-8. évfolyamos kategóriában Holecz Alexandra 7. osztályos tanuló 5. helyezést ért el.

A zsűri nevében Illés Györgyi Terézia logopédus, beszédtanár jó tanácsokkal, praktikákkal látta el a versenyzőket. Kitért a ritmusra és a megfelelő olvasástempóra, valamint a helyes artikulációra és a tiszta beszédre. Felhívta a figyelmet arra, hogy a versenyzők vegyék fel és hallgassák vissza beszédjüket, hisz így megtapasztalhatják saját hangjukat.

A jó tanácsokat megfogadva készülünk a következő évi versenyre.

Ferencziné Fülöp Cecília és Ferenczi Roland felkészítő pedagógusok