Területi Szép Magyar Beszéd Verseny

A magyar nyelv ápolásáért

A magyar nyelv ápolására, értékeinek, szépségének megőrzésére, hangsúlyozásra nagy gondot kell fordítani napjainkban is iskolánkban. A nyelv változása ugyanis nem mindig halad a kívánatos irányba. Fokozottan igaz ez a diákokra, akik nyelvét, nyelvhasználatát sokféle befolyásoló tényező irányítja manapság.

A Kazinczy nevével jelzett vetélkedő, mely az egyik legrangosabb országos verseny, azt tűzte ki célul, hogy a tanulók képesek legyenek a magyar nyelv szépségeinek megőrzésére, ápolására. Iskolánkból két tanulót neveztünk a Szép magyar beszéd versenyre, melynek lebonyolítására február 21-én, Sárbogárdon a Petőfi Sándor Gimnáziumban került sor.

A versenyzők felkészültek voltak, és helyt álltak ezen a megmérettetésen. Nyikos Luca 8. osztályos tanuló a 7-8. évfolyamosok között 4. helyezést ért el, és Ferenczi Réka 5. osztályos diákunk pedig 5. helyezett lett az 5-6. évfolyamon. Egy izgalmas jó hangulatú délutánt tudhattunk magunk mögött, és ezúton is gratulálunk a kiváló eredményekért!