Versmondó verseny – Sárbogárd

Petőfi 200 – versmondó verseny Sárbogárdon

2023. március 16-án, csütörtökön a sárbogárdi József Attila Művelődési Központ versmondó versenyt szervezett a 200 évvel ezelőtt született Petőfi Sándor tiszteletére. A versenyen két kategóriában (10-14 éves és 15-18 éves korcsoport) mérettették meg magukat a gyerekek egy-egy Petőfi vers megszólaltatásával.

A közel 50 jelentkezőből iskolánkat 4 tanuló képviselte a rendezvényen, akik az első korcsoportban versenyeztek.

Asbóth József 5. osztályos tanuló a Dínom-dánom című költeményt, a 6. osztályosok közül Holecz Alexandra a Föltámadott a tenger…, Demeter Levente az Arany Lacinak című művet, míg Kovács Izabella 7. osztályos tanuló a Szobámban című költeményt szavalta el.

Mindannyian bátran léptek a színpadra és ügyesen szerepeltek.

Asbóth Józsefet a zsűri különdíjjal jutalmazta.

Büszkék vagyunk rájuk!